שאלות נפוצות

1. כיצד תורמת כתיבת מאמרים לאתר שלי?

כתיבת מאמרים לאתרים מרחיבה את הנפח של האתר והופכת אותו למקור ידע רלוונטי לגולשים הנכנסים אליו. לכן, עדכון שוטף של התכנים באתר חשוב על מנת שהגולשים יחזרו אליו גם בעתיד והקשר אל המותג או העסק יתחזק. בנוסף לכך, מנועי החיפוש מעדיפים אתרים מלאים בתוכן מקורי שמתעדכן באופן תדיר.

2. למה לי לפנות לכותב תוכן מקצועי ולא לכתוב בעצמי?

למרות הידע הרב שיש לבעלי אתרים בתחום העיסוק הספציפי שלהם, לרוב הם עדיין זקוקים לכותב תוכן שיוכל לקחת את הרעיונות והדגשים אותם הם רוצים להעביר אל הגולש ולנסח אותם בצורה תמציתית וקולעת. לכותבי תכנים יש גם את הידע הדרוש להפיכת התוכן לידידותי למנועי חיפוש.

3. מה הקשר בין כתיבת מאמרים לבין קידום האתר בגוגל?

למרות שהחיפוש של גוגל הולך ומשתפר מחודש לחודש, הרי שהוא עדיין מתקשה בניתוח של מידע שאינו מידע טקסטואלי ולכן תמונות ואפילו סרטונים אינם תמיד מספיקים על מנת להפוך דף אינטרנט כזה או אחר לרלוונטי עבורו. כתוצאה מכך, ככל שיש באתר מסוים יותר טקסט מקורי בנוסף למדיה, כך הוא רלוונטי יותר עבור מנועי החיפוש.

4. האם כתיבת מאמרים מספיקה על מנת להופיע בעמוד או במקום הראשון?

כן ולא: אם מדובר באתר בנישה ספציפית עם רמת תחרותיות נמוכה, ייתכן שהוא יופיע במיקומים אטרקטיביים בהתבסס על תוכן טוב ואתרים אחרים שמקשרים אל התוכן הזה. לעומת זאת, אם באותה נישה ספציפית התחרות חזקה יחסית ויש הרבה אתרים איכותיים, ייתכן שיהיה צורך לפנות לחברת קידום אתרים (SEO) שתתאים את האתר לגוגל ותבצע פעולות נוספות על מנת להביא אותו לעמוד או למקום הגבוה ביותר.

5. מה הכוונה במילות מפתח ואיך הן מתקשרות לתוכן?

מילות מפתח הן למעשה הביטויים אותם הגולשים מחפשים בגוגל, כשלכל תחום יש בדרך כלל מספר רב של מילות מפתח פופולאריות עבורו. לדוגמה, בתחום של עיצוב שיער ומספרות, אנשים מחפשים מידע אודות תוספות שיער, החלקות מסוגים שונים, תספורת נשים ותספורות גברים. את נפח החיפושים של כל מילת מפתח מוצאים באמצעות כלים שונים של גוגל כמו למשל "מתכנן מילות המפתח".

כותב תוכן טוב יודע כיצד לשלב את מילות המפתח הרלוונטיות בתוכן מבלי שהן ייראו מלאכותיות ויישבו באופן טבעי בתוך המאמר. כמו כן, בניגוד לעבר כבר לא מקובל לשלב מילות מפתח בריווח קבוע בתוך המאמר ולמעשה הדבר יכול אף לפגוע באופטימיזציה של התוכן לגוגל…

6. מה צריך להיות האורך של מאמר ממוצע?

לרוב, על מנת שעמוד מסוים ייחשב לרלוונטי בעיני גוגל, הוא צריך להיות באורך של 300 מילים לפחות, אבל ההמלצה היא 350 מילים ליתר ביטחון. מאמרים יכולים להגיע גם ל – 500 ואפילו 1000 מילים, אבל אז צריך להקפיד הקפדה יתרה על חלוקה שלהם לפסקאות באורך סביר וכמובן גם לכותרות משנה.

למידע נוסף

7. מה אני צריך לעשות כדי שהמאמר שלי יהיה מקצועי?

על מנת שהמאמר יהיה מקצועי, רצוי לתת לכותב המאמר כמה שיותר דגשים מקצועיים שיהוו את "הבשר" של המאמר וישכנעו את הקורא שבאמת מדובר במאמר שנכתב על ידי אדם הבקיא בתחום ויודע על מה הוא כותב מתוך ניסיון אישי. אפשר גם לתת קישורים למאמרים אחרים ברשת באותו נושא בתנאי שלכותב ברור שהם צריכים להוות רק מקור עובדתי שאפשר להסתמך עליו ולא תבנית למאמר חדש (על מנת שהמאמרים לא יהיו דומים מדי אחד לשני).

8. מה זה "תג כותב" ואיך זה קשור לגוגל?

תג הכותב נקרא גם תג Authorship באנגלית ובאמצעותו אפשר לקשר פרופיל מתוך הרשת החברתית של גוגל (גוגל פלוס) אל עמוד אינטרנט מסוים, כך שתמונת הכותב ומספר האנשים שנמצאים במעגלים שלו בגוגל פלוס (עוקבים אחריו) יופיעו לצד כל עמוד רלוונטי מן האתר בתוצאות החיפוש. לאחרונה גוגל הוסיפו פילטרים לתג, כך שלפעמיים למרות שהעמוד' מקושר לפרופיל, הוא לא תמיד יציג את תמונת הכותב.

נראה שככל שעוקבים אחרי אותו אדם יותר אנשים ויש יותר תגובות לפוסטים שלו בתוך גוגל פלוס או מחוצה לה, כך הסמכותיות שלו בעיני גוגל עולה. גם למספר האתרים בהם הוא כותב יכולה להיות כמובן השפעה חיובית.

9. למה לא לקחת דף שפרסמתי כבר ולהעתיק אותו לאתר שלי או ההפך?

בשנים האחרונות משקיעים בגוגל מאמצים רבים באיתור של אתרים המעתיקים או משכתבים תכנים אחד מן השני מכיוון שהמטרה של גוגל היא למנוע מצב בו יופיעו בתוצאות אתרים שונים המציגים את אותו התוכן. לכן, חשוב מאוד שבכל אתר בו אתם משתמשים למיתוג שלכם או קידום האתר הראשי יהיה תוכן שונה מאשר באתרים האחרים.

בתחילת 2016 הפכה גוגל את פנדה לאלגוריתם בזמן אמת. המשמעות היא שהתוכן של האתר יכול להשפיע באופן מיידי על הדירוג שלו בגוגל ברגע שגוגל מעדכן את המאגר שלו בגרסה הנוכחית של האתר ("סורק" אותו).

למידע נוסף באנגלית

10. מישהו הציע לי "להחליף איתו מאמרים", מה זה אומר והאם זה כדאי?

החלפת מאמרים היא טקטיקה באמצעותה אפשר לקבל קישורים ממאמרים בתוך אתרים חיצונים אל האתר שלנו וכך לקדם אותם בגוגל. יש לבחון כל החלפה לגופה : האם האתר ממנו אנחנו מקבלים את הקישור הוא אתר מוכר ונחשב בתחומו, או שמדובר באתר שהוקם בעיקר לצרכי קידום? ("אתר לווין"). כמו כן, מה אנחנו צריכים לתת בתמורה?

לדוגמה, אם המאמר שאנחנו צריכים לשתול באתר שלנו בתמורה הוא מאמר באיכות נמוכה ובלי שום תובנות חדשות , ייתכן שהפגיעה במוניטין תגרום לנו יותר נזק מהתועלת שבקישור עצמו…

למידע נוסף

11. מה היתרון בפתיחת בלוג לעומת דפי מאמרים רגילים באתר שלי ולמה פשוט לא לפרסם פוסטים בפייסבוק?

בלוג הוא מדיום אינטראקטיבי המעורר דיון ומעורבות גדולים יותר של הגולשים באמצעות אפשרות להגיב לתוכן הרשומות (פוסטים). בנוסף לכך, הרשומות גם נוטות להופיע בגוגל במקום בולט יותר כי יש להם ערך חדשותי וגוגל יודע בדיוק מתי הן פורסמו לראשונה. כמו כן, בלוגרים נוטים לקשר אחד אל השני בתדירות גבוהה יותר ולכן כתיבת פוסטים היא דרך מצוינת לקבלת קישורים באופן טבעי חזרה אל האתר שלנו.

בנוגע לפוסטים בפייסבוק, אין ספק שזו דרך פרסום אפקטיבית, אבל מכיוון שלגוגל יותר קשה לסרוק את הפוסטים האלו, אין תחליף לפתיחת בלוג עצמאי אותו גוגל יכול לסרוק הרבה יותר בקלות. כמובן שאפשר לקשר מרשתות חברתיות שונות לכל פוסט בבלוג שלכם (ראו גם את הסעיף הבא)

12. באילו רשתות חברתיות כדאי לי להשתמש כדי להפיץ את המאמרים מהאתר שלי?

הרשת החברתית הפופולארית ביותר בארץ היא כמובן פייסבוק ולכן זהו המקום הראשון בו רצוי להפיץ את המאמרים החדשים : בתוך הקיר שלכם ובתוך קבוצות או דפי מותגים רלוונטיים (כל עוד לא מדובר בפרסום בוטה מדי).

כמו כן, רצוי לפתוח פרופיל גוגל פלוס ולהפיץ את המאמרים תחת הפרופיל שלכם ובקבוצות רלוונטיות. ישנה אף אפשרות לשלוח הודעת דואר אלקטרוני באופן אוטומטי כל פעם שאתם מעלים סטאטוס (אם כי גם כאן רצוי לא להשתמש באופציה זו בתדירות גבוהה מדי).

13.מה פירוש "ניהול תוכן באתר" ואיך זה יכול לחסוך לי זמן?

כאשר אתם מזמינים חבילה של מאמרים, אתם למעשה נאלצים להכניס אותם לאתר ולהפיץ אותם בעצמכם, ואם אין לכם ניסיון קודם בכך, הדבר עלול לגזול מכם שעות רבות של עבודה (כולל טיפול בהעלאת תמונות והטמעת קטעי וידאו). במקום זאת, אתם יכולים לתת למנהל תוכן מקצועי לעשות את העבודה ובכך לפנות לעצמכם את שאר הזמן לניהול השוטף של העסק או הטיפול בלקוחות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *