מדינת הפופאפים

כמו שכתבתי בפוסט הקודם, ישראל יכולה להיות מדינה ממש מופלאה לחיות בה : בעוד בשאר מדינות העולם חלונות קופצים משמשים בעיקר אתרים מסוימים מאוד (הימורים , סקס וכו') , בארץ אפשר למצוא אותם בכל פינה. אם אתם לא ממש מבינים על מה אני מדבר, זה בסדר, כנראה שאת רוב הגלישה שלכם אתם מבצעים בתוך רשת האתרים הגדולים כגון Ynet, Nana וכו' בהם יש פרסומות כשעוברים בין העמודים. תופעה מעצבנת , אבל נסבלת.

אבל אם אתם (כמו רוב עם ישראל) חוטא לעיתים בגלישה לאתרים כגון , הורדות. נט , FXP, wnet ושאר פורטלים שהמצב החוקי שלהם מוטל בספק (מבחינת זכויות יוצרים), הרי שאתם חשופים בערך לחמישה פופ אפים שונים כל פעם שאתם מבקרים בהם.

למרבה הפלא, אותם פופ אפים מפרסמים לעיתים קרובות את אותם גופים שזכויות היוצרים שלהם מופרות לכאורה באותם אתרים (קשת, הוט וכו'). זה מתחיל להישמע כמו קונספירציה, אבל בהחלט יכול להיות שעדיף להם לפרסם שם ולהעלים עין מאותן הפרות. אני מרשה לעצמי להאמין שגם אותן הדלפות של פרקים חדשים הן ממש לא מקריות ומשרתות את שני הצדדים. אף אחד לא באמת חושב שאנשים יעברו חברה בשביל לראות סדרה אחת או שתיים…

כך נוצרה לה בארץ רשת אתרים אלטרנטיבית שאף אחד לא רוצה להזכיר בסקר TIM, אבל הם מחזיקים בנפח גדול מעוגת הפרסום. הבעיה מתחילה כשחברות נוספות (בעיקר מבוססות לידים) מבינות שהישראלי המצוי כבר רגיל לשיטה הנאחסית הזו, והם מציעים לכל דורש את אותם סקריפטים שמצליחים שוב ושוב לעקוף את חוסמי הפופ אפים של כל הדפדפנים באשר הם. העיקר למכור. התוצאה היא שכיום התופעה המעצבנת הזו פשה כמעט בכל האתרים הקטנטנים. קטנטנים אמרתי, אבל קצת ועוד קצת ועוד קצת הופך בסך הכול ללא מעט, וכך רובינו צריכים להשלים עם הגזרה ולסבול בשקט.

החדשות הטובות הן שאני מאמין שכן אפשר לעשות משהו : אותם אתרים אשר לא משתמשים בשיטות האלו, צריכים לנענע קצת את הגולשים שלהם באמצעות המדורים הטכנולוגים ולהציע להם דרכים כיצד לחסום את אותם סקריפטים. יכול להיות שהם כבר עושים את זה,אבל לא מספיק.  שני הצדדים ירוויחו מכך – הגולשים אשר לא יצטרכו לבלות חצי מזמן הגלישה שלהם בסגירת חלונות, והאתרים שיחלישו בצורה מסוימת את המתחרים שלהם.

לסיום, בתור בעלי אתרים אני חושב שעלינו להימנע משימוש באמצעים שכאלו גם אם בוער לנו לעשות כסף מהצד… נכון שלא כל אתר יכול לשים אדסנס (השיטה הכי פחות פולשנית אולי), אבל לא חסרות חברות לידים שמשתמשות בבאנרים רגילים שעושים פחות בלגן. בסך הכול המטרה היא שהגולשים יישארו באתר, ואם האתר שלנו הוא לא אתר פופולארי בסדר גודל מפלצתי, הם פשוט לא יחזרו כי ממש לא בא להם לקבל את כל הזבל הזה ישר לפנים. אתם הבנתם את זה?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן