מיני בלוגספירה : כיצד למצוא פוסטים רלוונטים אליכם?

לבלוגים קשה יותר באופן יחסי לקבל תנועה ממנועי חיפוש ולעיתים קרובות מרבית התנועה אליהם מגיעים מכניסות ישירות, ערוצי RSS, עדכונים בטוויטר, פייסבוק וכו'. כאשר כותבים כתיבה טבעית ולא מכוונת מילות מפתח, קשה יותר למשוך תנועה מביטויים בעל נפח חיפוש משמעותי, ואם כותבים בתחום צר יחסית של נושאים, זה אפילו קשה יותר. זה לא שאין בלוגים שמבצעים אופטימציה חכמה באמצעות קישורים פנימיים וכו', זה פשוט לא הרוב.

אז איך בדיוק יכול בלוגר מתחיל לפתח מוניטין והכרה? אחת הדרכים היעילות והטבעיות ביותר היא להגיב בבלוגים אחרים עם קישור לבלוג שלכם ושמכם. כל בלוגר רוצה שתגיבו אצלו , ואם ממש יש לכם מה להגיד, יש גם סיכוי טוב שבסופו של דבר הוא יקשר אליכם באופן קבוע. זה לא רק יעלה את קרנו של הבלוג שלכם בעיני מנועי החיפוש, אלא בעיקר יביא לכם יותר תנועה רלוונטית. אתם מצדכם תכירו טוב יותר את הבלוגים שבתחום שלכם , וזה תמיד דבר טוב.

הבעיה היא שלא תמיד  אנחנו מכירים את כל הבלוגים בתחום שלנו, וגם אם אנחנו מכירים, יש גבול לכמות העדכונים שאנחנו יכולים לספוג. לבלוגים רבים יש נטייה להתעדכן במרווחים לא ממש קבועים, מה שמקשה עוד יותר על העניין.

כאן בדיוק נכנס החיפוש המתקדם של גוגל. מכיוון שבארץ שרות Blog Search  אינו פועל בעברית, הרי שזו הטכניקה העדיפה או לפחות הטובה שיותר שאני מצאתי. הרעיון הוא לחפש באמצעות הפילטר של 24 שעות אחרונות או מהשבוע האחרון. אפשר להגיע אליו אם לוחצים על ה+ הקטן בשורה הכחולה שמתחת לכפתורי הרדיו. וכן, אני יודע שיש גם אופציה לבצע סינון לבלוגים בלבד, הקטע הוא שכרגע התוצאות שהוא מחזיר הן מצומצמות מדי. (יש יותר פלטפורמות של בלוגים ממה שאתם מכירים…)

לגבי מה לכתוב בתיבת החיפוש עצמה – קודם כל הגדירו מהו התחום שאתם מחפשים, ניקח לדוגמה " תקשורת ". אפשר להתחיל בחיפוש של "תקשורת בלוג" (בלי המרכאות) ויותר מאוחר לנסות גם שילובים כמו "תקשורת blogger", "תקשורת blogspot" , "תקשורת wordpress" וכו'. אם מתקבלות מעט מדי תוצאות, אפשר להרחיב את תקופת החיפוש לחודש או השנה האחרונה, אבל אז גם מתחילים לקבל תוצאות ישנות יותר, והרעיון כאן הוא למצוא פוסטים כמה שיותר עדכניים.

הסתכלו למשל על הדוגמה הבאה של חיפוש פוסטים הקשורים להריון (הייתי יכול לחפש גם לידה או הריון ולידה). אמנם לא כל התוצאות רלוונטיות, אבל בהחלט התקבלו תוצאות מכמה פלטפורמות בלוגים שונות כגון תפוז, וורדפרס (מזבלה) ובלוג ספוט, וכולן מהשבוע האחרון. כמו שהסברתי מקודם, עם קצת אינטואיציה, אפשר להגיע לתוצאות מדויקות יותר (לחצו לתמונה בגודל קריא).

לא מדובר בטכניקה מסובכת במיוחד, פשוט כזו שאולי לא ממש חשבתם עליה. בנקודה הזו אני רק רוצה להבהיר שאפשר להשתמש בה גם בצורות קצת פחות נחמדות ובעיקר ממוסחרות. אין מניעה מלפרסם קישור לאתר ולא ממש לבלוג, אבל שהוא יהיה בהקשר הנכון ובעיקר, שהתגובה שלכם תהיה מושקעת ועם בשר עליה. מיותר לציין שמאוד לא מומלץ להגיב עם שם האתר עצמו או מילת מפתח :  יש מעט מאוד דברים שבלוגרים שונאים יותר. אני לפעמים נוהג להשתעשע במציאת השם האמיתי של המגיב ופרסום התגובה שלו אחרי תיקון, אבל לי יש תחביבים מאוד מוזרים…

ושאלה לסיום  ? כיצד אתם התחלתם, מאיפה מגיעה רוב התנועה שלכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן