איך לזהות קידום שחור בלי להתאמץ…

שיטות בלק הט לא אתיות לקידום אתרים הן לא דבר חדש, אבל כשמישהו משתמש בשיטות כאלו בשביל לקדם אתרים בביטוי "קידום אתרים" עצמו, מסתבר שהקהילה לא נשארת חייבת!

למי שלא מעורה בתחום, הצפה של גוגל במאות ואלפי קישורים בעלי טקסט מסוים הייתה אפקטיבית בעבר, פעולה  אשר נקראה Google Bombing . מאז עברו כמה שנים טובות,אך מסתבר שבמקרים מסוימים זה עדיין עובד ואפילו עובד טוב. כל מקדם אתרים "לבן" שתשאלו אותו יגיד לכם שהאתר שלכם יעוף מהר מאוד אם תשתמשו בשיטה הזו, אבל האמת העצובה היא שיכול להיות מדובר גם בכמה חודשים, ובזמן הזה אתר יכול להשיג לעצמו עשרות לקוחות שלא מודעים בכלל לעובדה שהוא משתמש בשיטות פסולות.

ועכשיו אני מגיע לפואנטה : מכיוון שאחת הדרכים להשיג כל כך הרבה קישורים היא באמצעות בוטים שנכנסים לפורומים ושותלים שם הודעות ספאם, מנהלי הפורומים החליטו להחזיר מלחמה ובנו רובוט נגדי שמחליף  ביטוי כמו "קידום אתרים" ב "Spam Site".

התוצאה? אם תקישו בגוגל את הביטוי Spam Site, תקבלו אתרים שונים שלכאורה לא נראה שיש להם קשר לספאם, אך בפועל, יש סיכוי טוב מאוד שהם משתמשים בשיטה פסולה הדומה לזו שהזכרתי. אם ניקח למשל את גוגל ישראל, יופיעו פתאום כל מיני חברות קידום אתרים או בניית אתרים ואפילו חברה אחת הקשורה לתחום המזון (וחתיכת חברה יש לציין). על מנת להפוך את החיפוש ליותר אפקטיבי לעברית, אתם יכולים לבחור אתרים בעברית בלבד.

עריכה : למעלה התכוונתי לאתר של "פיצות ישראל" (.קום)  ולאחר בדיקה קצרה מסתבר שאין לו שום קשר עם החברות אותן הוא מציג.

שימו לב שכתבתי סיכוי טוב מאוד, הסיבה לכך היא שכמו בכל תחום אפור, יכולים להיות מצבים של הפוך על הפוך , כאשר חברה לגיטימית סובלת מתרגיל שעשו לה מתחרים. גוגל אמנם טוענים שאי אפשר לפגוע באתר על ידי פעולות חיצוניות, אבל המציאות מוכיחה שזה לפעמייפ אפשרי.  לכן, גם אם אתם משתעשעים עם הבדיקה הזו בשביל לבדוק חברה שפנתה אליכם בהצעה מפתה, חשוב לקבל חוות דעת נוספת , מספר הקונצים והטריקים בתחום קידום אתרים הוא אינסופי, ומצב כזה בהחלט יתכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן